Tel.: +421 907 797 236

Inšpirácie a podnety

Projekt ma hneď zaujal a rozhodla som sa ho zrealizovať, pretože mám 2 deti a keď boli choré alebo ich očkovali, tak mala pani doktorka pre nich po ruke malú hračku, ktorou ich zaujala. Vždy nás prosila, keď sme odchádzali, že keď budeme mať doma hračky, ktoré už nebudeme potrebovať, bude veľmi rada, keď jej ich prinesieme do ambulancie. Preto tento projekt aj ona uvítala a veľmi sa potešila.
Prekvapilo nás, že hračky priniesli aj deti, ktoré ich sami majú málo.
V čakárni pani doktorky nás potešilo, že malý chlapček, ktorý tam čakal na ošetrenie sa hneď vrhol na krabicu s hračkami, ktorú sme práve niesli pani doktorke.

Mgr.Jana Cikraiová, Základná škola, Klokočova 742, 98101 Hnúšťa

Radosť z toho, že zase môžeme niekomu pomôcť.
Mgr. Katarína Karasová, Základná škola Teodora Jozefa Moussona, T.J.Moussona 4, 07101 Michalovce

Tento projekt bol nenáročný, ale s veľkou myšlienkou a hĺbkou, deti zaujal a nadchol. A mňa ako pedagóga tiež. Vďaka Vám za skvelú myšlienku.
Mgr. Zuzana Kováčová, Základná škola Ivana Branislava Zocha, Jilemnického 94/3, 050 01 Revúca

Do projektu za zapojili žiaci 1. a 2.ročníka.Ich reakcie boli veľmi spontánne a zapojili maminky, tatkov, starých rodičov,krstných rodičov.
Pani doktorka a tety sestričky z nemocnice v Leviciach pre nás pripravili sladké prekvapenie, ktoré nečakal nikto z nás.Tak sa tešili z nášho dobrého činu, že nás previedli ambulanciou,chodbami a dokonca nám ukázali aj operačnú sálu.
Mnohé z detí si uvedomovali, aké je stresujúce čakanie v detských ordináciách,koľko plaču je v detských nemocniciach a aké smutné sú priestory v týchto zariadeniach.Mnohé z detí sa vyjadrilo, že už nepotrebujú ich obľúbené hračky a že ich bude veľmi tešiť,keď potešia iných kamarátov, ktorí pri čakaní na rôzne vyšetrenia zabudnú na strach, keď práve chytia ich hračku do ruky.

Mgr. Jana Brzová, ZŠ Ul. Sv.Michala 42, Levice

Partneri projektu

Strategický partner:
Nadácia Orange
Generálny partner:
Autocont
Mediálny partner:
nadaciaorange

Projekt prebieha pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Copyright © 2022. Občianske združenie Detský čin roka
Partner webstránky: AlejTech – tvorba webstránok
Občianske združenie Detský čin nemá zamestnancov, projekt realizujeme popri práci, pripravujeme a tlačíme pedagogické materiály, ktoré školy zdarma využívajú na hodinách etickej výchovy a občianskej náuky, a každý rok bojujeme o finančnú udržateľnosť.
PODPORTE Detský čin roka