Tel.: +421 907 797 236

List B - Braňo s kamarátom sa postarali o vyhodené šteniatko

KATEGÓRIA: Pomoc v prírode

„O našom žiakovi sa pozitívne píše aj na FB stránke Prešovských havkáčov. Je ním žiak VII.C triedy – Branislav Košč, ktorý sa s kamarátom postaral o vyhodené skučiace šteniatko, nájdené náhodne v tráve pri svojich už mŕtvych súrodencoch. Reagoval absolútne spontánne – poprosil o pomoc dedka, aby ich odviezol k veterinárovi, kde zistili, že šteniatko je zdravé, ale je potrebné sa o neho postarať. Preto rýchlo od kamaráta požičal klietku pre psa, zabalil ho do teplučkej mikiny, utekal do lekárne a z vreckového mu kúpil Sunar i fľaštičku, každé 3 hodiny (aj v noci) ho učil piť z fľaše a striekačky, informoval sa na starostlivosť o šteniatka aj na FB stránke Prešovskí havkáči, kde mu poradili a darovali kompletné krmivo pre najmenšie šteniatka. Teraz mu hľadá náhradnú psiu maminu. Ale len dovtedy, kým trošku podrastie. Potom sa chce o neho postarať zase sám. V jeho rukách už šteniatko nekňučí. Za záchranu a opateru šteniatka mu bude psia maminka určite vďačná.”

List napísala Mgr. Slávka Čorejová, výchovná poradkyňa, skutok vykonal Branislav Košč, v šk. roku 2015/2016 žiak 7. triedy, ZŠ Šmeralova 25, Prešov


späť

Partneri projektu

Strategický partner:
Nadácia Orange
Generálny partner:
Autocont
Mediálny partner:
nadaciaorange

Projekt prebieha pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Copyright © 2021. Občianske združenie Detský čin roka
Partner webstránky: AlejTech – tvorba webstránok
Občianske združenie Detský čin nemá zamestnancov, projekt realizujeme popri práci, pripravujeme a tlačíme pedagogické materiály, ktoré školy zdarma využívajú na hodinách etickej výchovy a občianskej náuky, a každý rok bojujeme o finančnú udržateľnosť.
PODPORTE Detský čin roka