Tel.: +421 907 797 236

List D - Kristína a Iveta sa starajú o mladšie deti v detskom domove

KATEGÓRIA: Cena Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin
Víťazný príbeh

Volám sa Kristína Pokošová, mám štrnásť rokov a chodím do ŠZŠ vo Svite. Bývam v Detskom domove vo Veľkom Slavkove. Som tretia najstaršia, takže mám často na starosti malé deti. Boli sme na výlete v Liptovskom Mikuláši a s kamarátkou sme dostali na starosti najmenšie deti. Celý deň sme sa o ne starali. Aj potom, keď sme sa vrátili domov. Prezliekli sme ich, dali im najesť a pustili v obývačke rozprávku. Potom sme ešte poupratovali. Často sa starám o malé deti.
Volám sa Iveta Kokyová, chodím do ŠZŠ vo Svite. Mám pätnásť rokov. Bývam v Poprade v detskom domove. Každý deň, keď prídem zo školy, chodím po dve malé deti do školy a doveziem ich domov. Večer ich po večeri osprchujem a ráno pripravím veci do školy. Cez deň chodievam s nimi do parku. Veľmi rada sa o ne starám.

List napísali a skutok vykonali Kristína Pokošová a Iveta Kokyová, v šk. roku 2020/2021, žiačky 6. a 7. triedy, ŠZŠ Mierová 166/171, Svit


späť

Partneri projektu

Strategický partner:
Nadácia Orange
Generálny partner:
Autocont
Mediálny partner:
nadaciaorange

Projekt prebieha pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Copyright © 2022. Občianske združenie Detský čin roka
Partner webstránky: AlejTech – tvorba webstránok
Občianske združenie Detský čin nemá zamestnancov, projekt realizujeme popri práci, pripravujeme a tlačíme pedagogické materiály, ktoré školy zdarma využívajú na hodinách etickej výchovy a občianskej náuky, a každý rok bojujeme o finančnú udržateľnosť.
PODPORTE Detský čin roka