Tel.: +421 907 797 236

List C - Kolektív žiakov pomohol rodine spolužiačky pri požiari

KATEGÓRIA: Pomoc ľuďom
Víťazný príbeh

Sme rodina z Komárna, naša dcéra navštevuje kvartu na tunajšom gymnáziu. 25. 1. pred treťou hodinou ráno náš dom zachvátil požiar, ktorý sa rozšíril z krbu a komína. Zobudila som sa na buchot a svetlo a videla, že horí celá strecha a podkrovie. Zburcovala som rodinu a stihli sme vybehnúť na dvor a volali hasičov. Stáli sme na dvore v pyžamách a nevedeli, čo s nami bude. Dcéra Saška bola z toho taká šokovaná, že napísala do triednej skupiny, že nám zhorel dom a celá strecha, a dom sme poistený nemali. Spolužiaci sa zomkli a rozmýšľali, ako by nám mohli pomôcť. Tomáš Répaš okamžite založil účet cez PayPal, kde pár hodín po požiari začali pribúdať príspevky od rodín spolužiakov. Účet aj spropagoval na sociálnej sieti a začali nám prispievať ľudia z celého Komárna aj Slovenska. Spolužiačka Laura Medovčíková a jej rodina nám hneď v spolupráci s firmou predávajúcou strešnú krytinu vybavili komplet krytinu na celú strechu. Spolužiaci a ich rodičia nám volali, čo potrebujeme. Ponúkli nám ubytovanie, ošatenie, nábytok, pomoc pri práci na likvidácii zhoreniska. Triedna učiteľka a mamičky spolužiačok prišli a upratovali dolnú časť domu, ktorá bola premočená z hasenia. Bolo, aj je to stále veľmi dojímavé, ako sa všetci z triedy dokázali zomknúť a pomôcť našej Saške aj celej našej rodine. Nikdy sa im nebudeme môcť dostatočne odvďačiť, a preto som sa rozhodla nominovať triedu kvartu na Detský čin roka. Nina Poláková, Saškina mama.

List napísala Nina Poláková – mama Sašky, skutok vykonal kolektív žiakov, v šk. roku 2020/2021, žiaci kvarty, Gymnázium Ľ. J. Šuleka, Pohraničná 10, Komárno


späť

Partneri projektu

Strategický partner:
Nadácia Orange
Generálny partner:
Autocont
Mediálny partner:
nadaciaorange

Projekt prebieha pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Copyright © 2022. Občianske združenie Detský čin roka
Partner webstránky: AlejTech – tvorba webstránok
Občianske združenie Detský čin nemá zamestnancov, projekt realizujeme popri práci, pripravujeme a tlačíme pedagogické materiály, ktoré školy zdarma využívajú na hodinách etickej výchovy a občianskej náuky, a každý rok bojujeme o finančnú udržateľnosť.
PODPORTE Detský čin roka