Tel.: +421 907 797 236

List B - Viktória s bratom zachránili život psíkovi Riovi

KATEGÓRIA: Pomoc prírode
Víťazný príbeh

Voláme ho Rio... Bol bežný decembrový deň, ako každý iný. Zima, sneh, vietor, v noci mráz. Keď nás zrazu s bratom vyrušil hukot akéhosi neznámeho auta pred naším domom. Bola to dodávka. Vystúpil z nej po chvíli pán, ktorý otvoril auto, vyhodil na ulicu svojho psa a odišiel. Nechápali sme s bratom, čo to urobil. Psík sa triasol a smutne pozeral za autom. Bolo nám ho veľmi ľúto. Rýchlo sme vybehli pred dom a zobrali sme ho k nám. Stále sme dúfali, že sa majiteľ vráti. Mýlili sme sa. Urobili sme mu pelech, nakŕmili sme ho a starali sme sa o psíka, ako sme najlepšie vedeli. Dávam mu veľa lásky a ako iste tušíte, psík ostal u nás doma. Nechali sme si ho. Mám ho už od decembra, sme najlepší kamaráti a nedala by som ho za nič na svete. Je krásny, nižšieho vzrastu s malými uškami a jeho papuľka sa na mňa stále usmieva. Jediné, čo sme nevedeli, bolo jeho meno. Tak ho voláme Rio. Ostane už s nami navždy. 

List napísala a skutok vykonala Viktória Varcholová s bratom, v šk. roku 2020/2021, žiačka 5. triedy ZŠ Za vodou 14, Stará Ľubovňa


späť

Partneri projektu

Strategický partner:
Nadácia Orange
Generálny partner:
Autocont
Mediálny partner:
nadaciaorange

Projekt prebieha pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Copyright © 2022. Občianske združenie Detský čin roka
Partner webstránky: AlejTech – tvorba webstránok
Občianske združenie Detský čin nemá zamestnancov, projekt realizujeme popri práci, pripravujeme a tlačíme pedagogické materiály, ktoré školy zdarma využívajú na hodinách etickej výchovy a občianskej náuky, a každý rok bojujeme o finančnú udržateľnosť.
PODPORTE Detský čin roka