Skôr ako začneme: nahliadnite do spracovania vašich osobných údajov

Ak navštívite stránku, ktorá zapisuje cookies, v počítači sa vám vytvorí malý textový súbor, ktorý sa uloží vo vašom prehliadači. Ak rovnakú stránku navštívite nabudúce, pripojíte sa vďaka nemu na web rýchlejšie. Náš web vám ponúkne relevantné informácie a bude sa vám pracovať jednoduchšie.

Súbory cookies používame najmä na anonymnú analýzu návštevnosti a vylepšovanie našich web stránok. Ak si nastavíte blokovanie zápisu cookies do vášho prehliadača, je možné, že web sa spomalí a niektoré jeho časti nemusia fungovať úplne korektne.

Tel.: +421 907 797 236

Nominované príbehy DETSKÝ ČIN ROKA 2013
6. kategória: Dobrý nápad


Deti podporujú komunitné centrum v Drahuškove

„Detský čin, ktorý chcem opísať má svoj začiatok v roku 2012. Som matkou 20 – ročného autistu Martina, ktorý už tretí rok spolu s kamarátmi žije a pracuje v komunitnom centre Drahuškovo. Mladí ľudia s rôznym postihnutím tu, okrem iného, pracujú vo svojich dielňach a pod dohľadom vyrábajú drobné dekoračné predmety. Ako milujúca matka sa snažím pomáhať a v apríli minulého roku som poprosila svoje bývalé kolegyne zo základnej školy na Mariánskej ulici v Prievidzi, aby si kúpili nejaké výrobky z Drahuškova...“

čítaj viac



Dominika pomáha chorým deťom predajom vlastnoručne vyrobených výrobkov

„Vitajte na mojej stránke www.deti-detom.sk. Volám sa Dominika a som žiačkou 7.A triedy. Rada pomáham, preto v rámci projektu APROGEN, ktorý navštevujem, som sa rozhodla, že témou mojej ročníkovej práce bude pomoc chorým detičkám. Tak vznikla táto stránka, na ktorej si môžete kúpiť moje vlastnoručne vyrobené výrobky. Všetky peniažky, ktoré takto získam, budú putovať detičkám na Onkologickom oddelení DFN v Banskej Bystrici pod záštitou združenia Svetielko nádeje.“

čítaj viac



Dievčatá urobili po sídlisku zbierku vecí pre psí útulok

„Bolo to začiatkom marca. Sestra Saška mi oznámila, že zbierajú nepotrebné veci pre psíkov do košického útulku. Psíkov milujem a tak som začala vyrábať oznamy, kde bolo napísané : „ Máte nepotrebné veci, ktoré by pomohli psíkom v útulku? Kontaktujte nás na mailovej adrese...Psíky vám budú vďačné.“ Potom mi napadlo ešte niečo. Čo keby sme dali nejaký oznam alebo rovno článok o košickom útulku do školského časopisu Hneď som cez e-mail kontaktovala šéfredaktorku a pani učiteľku, ktoré samozrejme súhlasili...“

čítaj viac



Žiaci pomáhajú Tomášovi, ktorý je pripútaný na invalidný vozík

„Naša škola je ako každá iná, ničím zvláštna. Jeden by povedal, že obyčajná. Ale tí, čo si to myslia, sa mýlia. Vidia len povrch a málokto sa pozrie dnu. Ja som po čase prišla na to, že každý žiak má srdce. Otvoriť naše srdcia dokázal jeden chlapec. Na prvý pohľad obyčajný, avšak pre nás výnimočný, ktorému pomáhame už niekoľko rokov a ktorý nám môže byť vzorom, chlapec plný života a elánu, napriek tomu, že je pripútaný na vozík. A zato mu môžeme len ďakovať. Ten chalan sa volá Tomáš. Aj tento rok sme sa dozvedeli, že potrebuje pomoc na zakúpenie rehabilitačnej pomôcky...“

čítaj viac



Žiaci zorganizovali zbierku hračiek pre hendikepované deti v centre Svetielko v Prešove

„Bola jeseň, keď sme sa my, žiaci školského parlamentu spolu s pani učiteľkou vracali z exkurzie a rozprávali sme sa aj o tom, čo budeme ako parlament robiť, aké akcie im pripraviť. A tak nám v hlave skrsol nápad, že nie všetky deti sa majú tak dobre ako my, ktorí máme všetko, čo potrebujeme, zdravie, rodičov, hračky... Pani učiteľka nám povedala o svojej susede p. Šarossyovej, ktorá má dve postihnuté deti a to ju podnietilo k založeniu detského centra pre hendikepované deti Slniečko v Prešove...“

čítaj viac



Partneri projektu

Strategický partner:
Nadácia Orange
Hlavný partner:
ARICOMA
Mediálny partner:
nadaciaorange
Copyright © 2024. Občianske združenie Detský čin roka
Partner webstránky: AlejTech – tvorba webstránok
Občianske združenie Detský čin nemá zamestnancov, projekt realizujeme popri práci, pripravujeme a tlačíme pedagogické materiály, ktoré školy zdarma využívajú na hodinách etickej výchovy a občianskej náuky, a každý rok bojujeme o finančnú udržateľnosť.
PODPORTE Detský čin roka