Tel.: +421 907 797 236

List D - Miška s láskou pomáhala doopatrovať chorého otca

KATEGÓRIA: Pomoc v rodine
Víťazný príbeh

Miška bola obyčajné jedenásťročné dievčatko, keď v jej živote nastal zlom. Jej ockovi zistili rakovinu. Napriek nastupujúcej puberte a zistenej chorobe (tetánii) sa z celej sily snažila pomáhať ockovi aj maminke s malým bračekom. Strážila brata, pomáhala ockovi s nákupmi, kým maminka musela byť v práci, keďže ocko ostal doma na invalidnom dôchodku. Choroba ocka pokročila, ostal ležiaci a nikdy nezabudnem na ten večer, keď som si ju zavolala k sebe a opýtala sa jej, či dáme ocka do nemocnice alebo nám umrie doma. Jej reakcia: samozrejme, doma a my to zvládneme – mi vohnali slzy do očí. V posledných chvíľach mi pomáhala ocka polohovať, prebaľovať, umývať a strážila mladšieho brata, keď som potrebovala niečo vybaviť. Ocko dobojoval svoj boj 18. 12. 2020. Umrel tak, ako si predstavoval, doma, v prítomnosti tých, čo miloval. Miška mi bola oporou aj na pohrebe a na štedrovečerný stôl položila sviečku, aby ocko bol pri nás. Teraz pomáha s mladším bratom, vodí ho do škôlky, kým som ja v práci. Patrí jej veľké ďakujem a napriek tomu, že je v puberte, zvládla veci, ktoré by mali problém zvládnuť aj dospelí.

List napísala Ivana Krivušová – matka, skutok vykonala Michaela Krivušová, v šk. roku 2020/2021, žiačka 8. triedy, ZŠ L. Novomeského, Rúbanisko 2, Lučenec


späť

Partneri projektu

Strategický partner:
Nadácia Orange
Generálny partner:
Autocont
Mediálny partner:
nadaciaorange

Projekt prebieha pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Copyright © 2022. Občianske združenie Detský čin roka
Partner webstránky: AlejTech – tvorba webstránok
Občianske združenie Detský čin nemá zamestnancov, projekt realizujeme popri práci, pripravujeme a tlačíme pedagogické materiály, ktoré školy zdarma využívajú na hodinách etickej výchovy a občianskej náuky, a každý rok bojujeme o finančnú udržateľnosť.
PODPORTE Detský čin roka