Tel.: +421 907 797 236

Tlačové správy


pomocludom.png
Malí Veľkí hrdinovia

Rekordný počet 118 490 detí z celého Slovenska hlasovalo v detskej porote a vybralo sedem silných a mimoriadne ľudských príbehov na ocenenie Detský čin roka 2013. Detské príbehy ukrývajú v sebe výnimočnú výpoveď o svete detí, o konaní dobrého, reprezentujú túžbu všetkých zapojených detí, aby bolo viac dobra, pochopenia a spolupatričnosti okolo nás.

viac   | 10. 12. 2013 |pomocrodine.png
Kto získa ocenenie detský čin roka 2013?

Všetci potrebujeme dobro. Potvrdzuje to i fakt, že napriek ročnej prestávke sa do projektu tento rok doteraz zapojilo až 126 škôl a deti nám napísali o svojich 8186 dobrých skutkoch. Každý skutok je výnimočný, rovnako ako dieťa, ktoré ho vykonalo. Nesie v sebe posolstvo dobrej vôle a ochoty byť nápomocný. Dobré skutky si zaslúžia byť povšimnuté a ocenené, aby sa nestratili v každodennom zhone a všednosti. Človek má predsa v živote väčší pocit istoty, ak vie, že niekde v jeho blízkosti sa dejú dobré veci.

viac   | 10. 10. 2013 |pomocrovesnikom.png
Malé Veľké činy detí

Projekt Detský čin roka v apríli vyzval deti, aby napísali o svojom dobrom skutku alebo o skutku svojich kamarátov a rovesníkov. Všetci potrebujeme dobro. Potvrdil to aj fakt, že napriek ročnej prestávke a zmenám sa do projektu Detský čin roka 2013 doteraz zapojilo až 126 škôl. Dostali sme správu o 8186 skutkoch. Detské príbehy ukrývajú v sebe silnú a výnimočnú výpoveď o svete detí, o skutočných hodnotách a hlavne vyjadrujú túžbu detí, aby bolo viac dobra, pochopenia a spolupatričnosti okolo nás.

viac   | 11. 9. 2013 |dobrynapad.png
Každý dobrý skutok je veľký čin!

Začína sa 13. ročník projektu Detský čin roka
Projekt Detský čin roka a 1 080 382 zúčastnených detí už od roku 2000 prináša činy a posolstvá ako: záchrana života, odvaha, pomoc ľuďom, spolupatričnosť, pomoc v núdzi, rešpekt, ochrana prírody, priateľstvo, tolerancia, integrácia zdravých a postihnutých … V roku 2013 po ročnej prestávke prichádza obnovená a doplnená verzia projektu Detský čin roka 2013, aby dobro mohlo rásť.

viac   | 22. 4. 2013 |3

Partneri projektu

Generálny partner:
nadacia-orange2
Hlavný partner:
nay
Mediálny partner:
nadaciaorange
Partneri:

Projekt prebieha pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Copyright © 2019. Občianske združenie Detský čin roka
Partner webstránky: AlejTech – tvorba webstránok
Občianske združenie Detský čin nemá zamestnancov, projekt realizujeme popri práci, pripravujeme a tlačíme pedagogické materiály, ktoré školy zdarma využívajú na hodinách etickej výchovy a občianskej náuky, a každý rok bojujeme o finančnú udržateľnosť.
PODPORTE Detský čin roka