Tel.: +421 907 797 236

Tlačové správy


zachranazivota.png
Detský čin roka 2015: 15 rokov malých veľkých skutkov

15 jubilejný ročník projektu sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky pána Andreja Kisku.

15 rokov je dlhý čas. Naša spoločnosť sa mení, ale jedna dôležitá hodnota zostáva a to potreba a túžba detí, aby dobro zvíťazilo, aby sme našli cestu k sebe, vedeli a chceli pomáhať ľuďom a ochraňovať prírodu.
Do projektu zapojilo a podporilo dobro 1 338 982 detí.

viac   | 12. 10. 2015 |pomocludom.png
Dobrý nápad 2015: Darovanie hračiek do zdravotného strediska

OZ Detský čin roka iniciovalo vybrané základne školy, aby realizovali jeden z dobrých nápadov projektu Detský čin roka po Slovensku.

“Každý rok robia deti veľa dobrých skutkov a majú mnoho dobrých nápadov ako pomôcť. Či už sú ich skutky veľké alebo malé, vždy pomôžu tam, kde je to potrebné. Myslíme si, že je cenné a zmysluplné, aby sa dobré nápady detí realizovali na viacerých miestach po Slovensku.” vysvetľuje filozofiu projektu Saša Broadhurst -Petrovická, koordinátor projektu

viac   | 15. 6. 2015 |dcr2015.jpg
Podporte dobro a pošlite nám príbehy o dobrých skutkoch detí

V týchto dňoch sa začína 15. ročník projektu Detský čin roka. Počas jeho existencie sa do projektu zapojilo viac ako 1 388 000 detí, ktoré dobro robili a podporili ho. Skutočné detské príbehy o pomoci ľuďom i prírode každý rok inšpirujú deti i dospelých. Deti tak robia svet okolo nás lepší a krajší.

viac   | 29. 4. 2015 |vyzva-dcr2014.jpg
Skutoční hrdinovia: Detské činy roka 2014

Počas štrnástich rokov sa už tradične v predvianočnom období stretávajú v Bratislave deti z rôznych kútov Slovenska, aby si prebrali ocenenie za svoje dobré skutky. Projekt Detský čin roka sa obracia na deti, aby svojími dobrými činmi urobili náš svet krajší a lepší.

viac   | 9. 12. 2014 |vykres.jpg
Nominované príbehy projektu Detský čin roka 2014

Detské pribehy ukrývajú v sebe silnú a výnimočnú výpoveď o svete detí, o konaní dobrého, reprezentujú túžbu všetkých zapojených detí aby bolo viac dobra, pochopenia a spolupatričnosti okolo nás.

viac   | 15. 10. 2014 |zachranazivota.png
Pošlite nám príbehy o dobrých skutkoch detí

V týchto dňoch štartuje 14. ročník projektu Detský čin roka výzvou pre deti i dospelých, aby podali správu o dobrom skutku detí. Znamená to mať otvorené oči i srdcia, vnímať a všímať si ako deti vedia robiť veľké činy napr. zachrániť život, ale i každodenné drobné skutky vykonané s dobrým úmyslom pomôcť, potešiť, prekvapiť, podporiť...

viac   | 23. 4. 2014 |pomocludom.png
Malí Veľkí hrdinovia

Rekordný počet 118 490 detí z celého Slovenska hlasovalo v detskej porote a vybralo sedem silných a mimoriadne ľudských príbehov na ocenenie Detský čin roka 2013. Detské príbehy ukrývajú v sebe výnimočnú výpoveď o svete detí, o konaní dobrého, reprezentujú túžbu všetkých zapojených detí, aby bolo viac dobra, pochopenia a spolupatričnosti okolo nás.

viac   | 10. 12. 2013 |pomocrodine.png
Kto získa ocenenie detský čin roka 2013?

Všetci potrebujeme dobro. Potvrdzuje to i fakt, že napriek ročnej prestávke sa do projektu tento rok doteraz zapojilo až 126 škôl a deti nám napísali o svojich 8186 dobrých skutkoch. Každý skutok je výnimočný, rovnako ako dieťa, ktoré ho vykonalo. Nesie v sebe posolstvo dobrej vôle a ochoty byť nápomocný. Dobré skutky si zaslúžia byť povšimnuté a ocenené, aby sa nestratili v každodennom zhone a všednosti. Človek má predsa v živote väčší pocit istoty, ak vie, že niekde v jeho blízkosti sa dejú dobré veci.

viac   | 10. 10. 2013 |pomocrovesnikom.png
Malé Veľké činy detí

Projekt Detský čin roka v apríli vyzval deti, aby napísali o svojom dobrom skutku alebo o skutku svojich kamarátov a rovesníkov. Všetci potrebujeme dobro. Potvrdil to aj fakt, že napriek ročnej prestávke a zmenám sa do projektu Detský čin roka 2013 doteraz zapojilo až 126 škôl. Dostali sme správu o 8186 skutkoch. Detské príbehy ukrývajú v sebe silnú a výnimočnú výpoveď o svete detí, o skutočných hodnotách a hlavne vyjadrujú túžbu detí, aby bolo viac dobra, pochopenia a spolupatričnosti okolo nás.

viac   | 11. 9. 2013 |dobrynapad.png
Každý dobrý skutok je veľký čin!

Začína sa 13. ročník projektu Detský čin roka
Projekt Detský čin roka a 1 080 382 zúčastnených detí už od roku 2000 prináša činy a posolstvá ako: záchrana života, odvaha, pomoc ľuďom, spolupatričnosť, pomoc v núdzi, rešpekt, ochrana prírody, priateľstvo, tolerancia, integrácia zdravých a postihnutých … V roku 2013 po ročnej prestávke prichádza obnovená a doplnená verzia projektu Detský čin roka 2013, aby dobro mohlo rásť.

viac   | 22. 4. 2013 |3

Partneri projektu

Strategický partner:
Nadácia Orange
Generálny partner:
Autocont
Mediálny partner:
nadaciaorange

Projekt prebieha pod čestnou záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Copyright © 2021. Občianske združenie Detský čin roka
Partner webstránky: AlejTech – tvorba webstránok
Občianske združenie Detský čin nemá zamestnancov, projekt realizujeme popri práci, pripravujeme a tlačíme pedagogické materiály, ktoré školy zdarma využívajú na hodinách etickej výchovy a občianskej náuky, a každý rok bojujeme o finančnú udržateľnosť.
PODPORTE Detský čin roka